Volkswagen: Zmeny v zamestnávaní a plány na budúcnosť

Volkswagen: Zmeny v zamestnávaní a plány na budúcnosť

Volkswagen Slovakia, jedna z najväčších automobiliek v krajine, prechádza obdobím zmeny. V súlade so svojou globálnou stratégiou, automobilka Volkswagen v Nemecku obmedzila externé náborové aktivity v šiestich svojich závodoch3. Táto zmena však neovplyvňuje operácie spoločnosti Volkswagen na Slovensku, kde sa automobilka snaží zvýšiť svoju výrobnú kapacitu2.

Volkswagen Slovakia nedávno oznámil, že plánuje zamestnať občanov Uzbekistanu, aby pokryl svoje rastúce potreby v oblasti pracovnej sily12. Tento krok je súčasťou širšej stratégie spoločnosti, ktorá sa snaží diverzifikovať svoju pracovnú silu a zároveň zvýšiť výrobnú kapacitu.

V minulosti sa Volkswagen Slovakia obrátil na nečlenské krajiny EÚ, ako je Srbsko a Ukrajina, aby získal potrebných pracovníkov5. Tento nový záujem o zamestnávanie občanov Uzbekistanu je preto len ďalším krokom v tejto stratégii.

Často kladené otázky (FAQ)

Čo znamená „externé náborové aktivity“?
Externé náborové aktivity sú procesy, ktoré spoločnosti využívajú na získanie nových zamestnancov mimo svojej existujúcej pracovnej sily. Môže to zahŕňať inzerovanie voľných pracovných miest, organizovanie pracovných veľtrhov alebo využívanie služieb náborových agentúr.

Prečo Volkswagen Slovakia zamestnáva občanov Uzbekistanu?
Volkswagen Slovakia sa snaží zvýšiť svoju výrobnú kapacitu a potrebuje na to viac pracovníkov. Zamestnávanie občanov Uzbekistanu je súčasťou širšej stratégie spoločnosti diverzifikovať svoju pracovnú silu.

Ako toto ovplyvní existujúcich zamestnancov Volkswagen Slovakia?
V súčasnosti nie je jasné, ako presne budú tieto zmeny ovplyvňovať existujúcich zamestnancov. Volkswagen Slovakia však v minulosti organizoval pracovné veľtrhy, aby pomohol prepusteným pracovníkom nájsť novú prácu6. Je možné, že podobné iniciatívy budú pokračovať aj v budúcnosti.