Trh automobilových zelených pneumatík dosiahne hodnotu 15,8 miliardy dolárov do roku 2028

Trh automobilových zelených pneumatík dosiahne hodnotu 15,8 miliardy dolárov do roku 2028

Podľa exkluzívnej správy spoločnosti MarketsandMarkets™ sa očakáva, že trh automobilových zelených pneumatík dosiahne hodnotu 15,8 miliardy dolárov do roku 2028. V roku 2023 bola hodnota trhu 11,5 miliardy dolárov12. Zelené pneumatiky sú navrhnuté tak, aby mali nižší valivý odpor ako bežné pneumatiky, čo vedie k menšej spotrebe energie a zvýšenému dojazdu vozidla2.

Zelené pneumatiky sa vyrábajú pre rôzne typy vozidiel, vrátane osobných automobilov, ľahkých nákladných vozidiel, ťažkých nákladných vozidiel a autobusov. Sú dostupné v rôznych veľkostiach ráfikov, vrátane 13-15″, 16-18″, 19-21″ a >21″2. Tieto pneumatiky sa používajú pre rôzne typy pohonu, vrátane spaľovacích motorov (ICE) a elektrických vozidiel (EV), a sú dostupné prostredníctvom OEM a aftermarketových kanálov2.

Hlavnými hráčmi na trhu zelených pneumatík sú Michelin (Francúzsko), Bridgestone Corporation (Čína), Goodyear (USA), Continental (Nemecko) a Pirelli (Taliansko)2. Tieto spoločnosti investujú do vývoja nových produktov, expanzie a spolupráce, partnerstiev a fúzií a akvizícií, aby získali výhodu na trhu zelených pneumatík2.

Podľa štúdie spoločnosti Mordor Intelligence sa očakáva, že trh automobilových zelených pneumatík dosiahne hodnotu 108,5 miliardy dolárov v roku 2023 a rastie pri CAGR 11,02% na dosiahnutie hodnoty 182,99 miliardy dolárov do roku 20286. Tento rast je podporovaný zvyšujúcim sa dopytom po elektrických vozidlách s dlhším dojazdom a vládnymi iniciatívami pre čisté a zelené prostredie26.

Zelené pneumatiky sú vysoko výkonné pneumatiky s vysokým obsahom dispergovateľnej kremičitej kyseliny. Tieto pneumatiky majú niekoľko kľúčových vlastností, vrátane nízkej hmotnosti, nízkeho valivého odporu, nízkych emisií CO2 a spotreby paliva, dlhej životnosti a dobrej odolnosti, čo ich robí vhodnými pre off-road použitie6.

Vzhľadom na vývoj medzi OEM a výrobcami pneumatík sa očakáva, že dopyt po OEM pneumatikách bude počas predpovedaného obdobia pozitívny6. Ázia a Tichomorie dominuje na trhu automobilových zelených pneumatík a očakáva sa, že bude rásť najrýchlejšie v období 2023-20286.