Teslin podiel na trhu elektromobilov klesá na 58% v USA, Model X a Model S zaznamenávajú pokles

Teslin podiel na trhu elektromobilov klesá na 58% v USA, Model X a Model S zaznamenávajú pokles

Teslin podiel na trhu elektromobilov v USA klesol na 58% a rast spoločnosti sa spomaľuje, pričom modely X a S zaznamenávajú pokles1. V reakcii na túto situáciu spoločnosť znížila ceny modelov S a X o približne 20% a všetky možnosti lakovania sú teraz zadarmo3. Tieto zmeny vyvolali zmiešané reakcie medzi zákazníkmi, pričom niektorí boli nadšení z nižších cien, zatiaľ čo iní boli rozčarovaní z dôvodu poklesu hodnoty ich vozidiel a vyšších nákladov na poistenie5.

Dôvody zníženia cien

Jedným z dôvodov zníženia cien môže byť pokles dopytu po vozidlách Tesla, čo môže byť spôsobené zvýšenou konkurenciou na trhu elektromobilov a celkovým spomaľovaním dopytu po elektromobiloch4. Taktiež sa špekuluje, že spoločnosť môže v budúcnosti znížiť ceny ešte viac, aby podporila predaj4.

Očakávania pre budúcnosť

Hoci sa rast spoločnosti spomaľuje, niektorí analytici veria, že Tesla môže v poslednom štvrťroku roku 2023 zaznamenať nárast predaja vďaka aktualizovanému modelu 35. Tento model má vyššiu cenu a očakáva sa, že sa začne predávať v Európe a Číne v štvrtom štvrťroku5. Okrem toho sa očakáva, že Tesla bude pokračovať v znížení cien svojich vozidiel na celosvetovom trhu, aby zvýšila dopyt6.

Dôsledky pre zákazníkov

Zákazníci, ktorí uvažujú o kúpe vozidla Tesla, by mali zvážiť nižšie ceny modelov S a X, ako aj možnosť ďalších znížení cien v budúcnosti. Avšak, tí, ktorí už vlastnia vozidlo Tesla, by mali byť pripravení na možný pokles hodnoty ich vozidiel a vyššie náklady na poistenie v dôsledku týchto zmien5.