Tesla Semi prevyšuje konkurenciu v reálnom teste

Tesla Semi prevyšuje konkurenciu v reálnom teste

V reálnom teste sa ukázalo, že elektrický nákladný automobil Tesla Semi prevyšuje svojich konkurentov výkonom, dojazdom a efektívnosťou nabíjania. Tieto výsledky boli zaznamenané počas minulomesačnej akcie „Run on Less“, ktorú organizovala Severoamerická rada pre efektívnosť nákladnej dopravy (NACFE). Tesla Semi prevýšil konkurenciu z etablovaných výrobcov nákladných automobilov, ako sú Freightliner a Volvo2.

Podľa údajov zverejnených organizáciou NACFE, Tesla Semi prevýšil ostatné vozidlá v mnohých metrikách. Napríklad, nákladné automobily Tesla Semi, ktoré prevádzkovala spoločnosť PepsiCo, prešli v priemere viac míľ za deň ako akékoľvek iné vozidlo počas celej akcie „Run on Less“. Údaje zozbierané počas akcie ukázali, že Semi môže prejsť približne 400 míľ a potom sa nabíjať na približne 80 percent stavu nabitia za 45 minút2.

Najlepšie výkonný Tesla Semi od PepsiCo prešiel v priemere približne 574 míľ za deň počas 18 dní. Nasledovalo vozidlo Nikola Tre BEV od spoločnosti WattEV s priemerom približne 255 míľ za deň, potom Freightliner eCascadia od spoločnosti OK Produce s priemerom približne 181 míľ a nakoniec Volvo VNR Electric od Performance Team s priemerom približne 175 míľ2.

Možno najdôležitejším zistením z akcie bolo, že elektrické nákladné automobily dokážu zodpovedať prevádzke svojich dieselových protikusov. Vodiči z niekoľkých dep prevádzkovali nabíjačky počas celého dňa, čím pomohli vyvrátiť mýty o dojazde nákladných automobilov na batériu. Takmer polovica nákladných automobilov používala „druhé nabíjacie udalosti“ počas zmeny, vrátane Tesla2.

Hoci výkon Semi počas akcie „Run on Less“ je pozitívny, Tesla zatiaľ vyrobila Semi len v malom množstve – 60-70 podľa Dana Priestleyho, senior manažéra inžinieringu nákladných automobilov Tesla. Produkcia by musela dramaticky zrýchliť, aby sa vyrovnala etablovaným výrobcom nákladných automobilov2.