Stellantis prepracuje svoju ponuku motorov

Stellantis prepracuje svoju ponuku motorov

Spoločnosť Stellantis, medzinárodný automobilový výrobca vzniknutý zlúčením taliansko-amerického konglomerátu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francúzskej skupiny PSA, prepracúva svoju ponuku benzínových a naftových motorov13. Tento krok je súčasťou širšej stratégie spoločnosti, ktorá sa zameriava na poskytovanie slobody pohybu pre všetkých prostredníctvom výrazných, všestranných a udržateľných riešení mobility2.

Nové a vylepšené motory

Stellantis sa zaviazal k vývoju a výrobe najlepších prielomov vo všetkých aspektoch udržateľnej mobility, vrátane autonómnych, pripojených, elektrifikovaných, zdieľaných a predvlastnených vozidiel, až po mikromobilitu, komerčné vozidlá a dokonca aj elektrické lietadlá2. Spoločnosť plánuje predstaviť nové a vylepšené motory, ktoré budú súčasťou jej budúcej ponuky vozidiel1. Tieto motory budú navrhnuté tak, aby spĺňali najnovšie normy v oblasti emisií a efektívnosti paliva, pričom zároveň budú poskytovať vysoký výkon a spoľahlivosť, ktoré sú charakteristické pre značky Stellantis.

Elektrifikácia a udržateľnosť

Stellantis sa zaviazal k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality do roku 20382. Ako súčasť tohto záväzku spoločnosť investuje do vývoja a výroby elektrických vozidiel (EV). Napríklad, Stellantis plánuje vyrábať cenovo dostupné batériové elektrické vozidlo s počiatočnou cenou nižšou ako 27 000 dolárov v továrni skupiny na Slovensku. Tento model bude niesť označenie e-C3 a bude sa nachádzať niekde medzi čínsky vyrobeným Dacia Spring a elektrickým Opel Astra6. Tieto plány sú súčasťou širšej stratégie spoločnosti zameranej na elektrifikáciu jej ponuky vozidiel a poskytovanie udržateľných riešení mobility pre svojich zákazníkov.

Tieto kroky sú súčasťou širšej stratégie spoločnosti Stellantis, ktorá sa zameriava na poskytovanie inovatívnych a udržateľných riešení mobility pre všetkých svojich zákazníkov. S touto stratégiou sa spoločnosť snaží byť lídrom v oblasti elektrifikácie a vývoja softvéru, pričom v srdci jej produktov a služieb sú najnovšie technológie2.