Stellantis plánuje výrobu 5 nových modelov v talianskom Melfi

Stellantis plánuje výrobu 5 nových modelov v talianskom Melfi

Stellantis oznámil, že začne výrobu piatich nových stredne veľkých modelov v talianskom závode Melfi2. Všetky tieto modely budú elektrické vozidlá (EV) založené na novej platforme STLA medium2. Hoci spoločnosť už predtým uviedla, že v Melfi plánuje vyrábať päť modelov EV, doteraz neposkytla podrobnosti o týchto modeloch4.

Nové modely a značky

Stellantis ešte neoznámil konkrétne značky a modely, ktoré budú vyrábané v Melfi. Avšak, podľa zdrojov, jeden z nových modelov bude vývojom z modelu Jeep Compass SUV, ktorý spoločnosť už v súčasnosti vyrába v Melfi3.

Dôležitosť závodu Melfi

Závod Melfi je jedným z hlavných montážnych závodov skupiny Stellantis v Európe3. Rozšírenie výroby o päť nových modelov EV v tomto závode zvýši jeho význam a podporí rast spoločnosti v oblasti elektrických vozidiel.

Plány pre budúcnosť

Stellantis plánuje začať výrobu nových modelov v Melfi v roku 20232. Tento krok je súčasťou širšej stratégie spoločnosti zameranej na rozšírenie ponuky elektrických vozidiel a zvýšenie konkurencieschopnosti na trhu.

Dôsledky pre automobilový priemysel

Rozšírenie výroby Stellantis v Melfi naznačuje, že spoločnosť je odhodlaná investovať do elektrických vozidiel a zvýšiť svoju prítomnosť na trhu. Tento krok môže mať pozitívny vplyv na celý automobilový priemysel, keďže podporuje prechod na udržateľnejšiu dopravu a znižuje závislosť od fosílnych palív.