Športové modely Lexusu, Subaru a Mazdy na októbrovom Japonskom Mobility Show

Športové modely Lexusu, Subaru a Mazdy na októbrovom Japonskom Mobility Show

Lexus, Subaru a Mazda predstavili svoje športové modely na októbrovom Japonskom Mobility Show, ktorý sa konal od 25. októbra do 5. novembra. Táto výstava, ktorá bola predtým známa ako Tokyo Motor Show, sa tento rok javí ako veľmi vzrušujúca, pretože mnoho domácich automobiliek tam predstavilo zaujímavé koncepty13.

Subaru ohlásilo svoju prítomnosť v výstavnom centre Tokyo Big Sight, kde predstavilo Solterra, Crosstrek a dve verzie nového modelu Layback, z ktorých jedna bola plne príslušenstvom. Okrem toho sa na výstave objavila špeciálna edícia Forester. Skutočným vrcholom na stánku Subie však nebolo vysoké kombi Layback, ale tento zaujímavý koncept Sport Mobility. Zdá sa, že je to dvojdverové kupé s futuristickým štýlom, štvorcovými otvormi pre kolesá a kamerami namiesto bočných zrkadiel. Zastupujúc značku spoločnosti, svieti zhluk šiestich hviezd súčasti súhvezdia Býka. Môžeme tiež pozorovať osvetlené prvky tvaru C na vrchu čelného skla, pravdepodobne súvisiace s asistenčnými systémami vodiča a technológiou autonómnej jazdy. Technické špecifikácie sú zahalené v tajomstve, ale Subaru uvádza, že koncept má čisto elektrický pohon. Hovorí sa, že koncept Sport Mobility prináša „potešenie z jazdy kdekoľvek, kedykoľvek a podľa vôle v bežnom až mimoriadnom prostredí“3.

Lexus sa tiež zúčastnil na výstave a predstavil budúcnosť elektrifikovaných vozidiel a zážitkov z mobility pod témou „Objavte budúcnosť, ktorú si predstavujete“5. Mazda na druhej strane ohlásila, že na výstavu prinesie koncept roadsteru s témou MX-5, čo možno naznačuje budúci model novej generácie6. Tieto automobilky ukázali svoje športové modely a koncepty, ktoré naznačujú budúci smer, ktorým sa budú uberať v oblasti mobility a technológií.

Tieto nové modely a koncepty predstavujú budúcnosť automobilového priemyslu a ukazujú, ako sa technológia a dizajn môžu spojiť, aby vytvorili inovatívne a vzrušujúce vozidlá. Tento rok sa Japonský Mobility Show ukázal ako platforma pre automobilky, aby ukázali svoje najnovšie inovácie a predstavili budúcnosť mobility.