Rast predaja automobilov Toyota, Hyundai, Kia a Genesis v septembri v USA

Rast predaja automobilov Toyota, Hyundai, Kia a Genesis v septembri v USA

V septembri sa zaznamenal ďalší rast predaja automobilov značiek Toyota, Hyundai, Kia a Genesis na americkom trhu. Tento trend pokračuje aj napriek celosvetovým problémom s dodávkami čipov a iných komponentov, ktoré ovplyvňujú automobilový priemysel.

Hyundai, Kia a Genesis zaznamenali rast predaja

Hyundai a Kia zaznamenali v septembri v USA ďalší rast predaja. Mazda hlásila nárast dodávok o 18 percent na 28 031 vozidiel, čo je jej 12. po sebe nasledujúci zisk2. Značka Genesis dosiahla rekordný september s predajom 6 644 vozidiel, čo predstavuje nárast o 35 percent2. Tento úspech značiek Hyundai, Kia a Genesis naznačuje, že sa im darí zvládať súčasné výzvy na trhu a udržať si dopyt po svojich vozidlách.

Toyota zaznamenala pokles predaja v USA

Na druhej strane, Toyota hlásila pokles predaja o 22,7 percent v USA3. Tento pokles môže byť spôsobený nedostatkom čipov a iných komponentov, ktoré ovplyvňujú celosvetový automobilový priemysel. Napriek tomu sa očakáva, že Toyota sa bude snažiť zlepšiť svoju situáciu a zvýšiť predaj v nasledujúcich mesiacoch.

Budúcnosť automobilového priemyslu v USA

Aj keď súčasná situácia na trhu s automobilmi v USA je ovplyvnená celosvetovými problémami s dodávkami čipov a iných komponentov, značky ako Hyundai, Kia a Genesis dokazujú, že je možné dosiahnuť rast predaja aj napriek týmto výzvam. V budúcnosti sa očakáva, že automobilový priemysel v USA bude naďalej rásť, a to najmä vďaka zvýšenému dopytu po elektrických vozidlách a technologickým inováciám, ktoré zlepšujú výkon a efektívnosť vozidiel.