Infineon Technologies rozširuje svoju výrobnú kapacitu, aby vyhovel rastúcemu dopytu po polovodičoch používaných v elektrických vozidlách (EV) a ďalších automobilových aplikáciách v nasledujúcom desaťročí1. Silíciu karbid (SiC) sa stáva novým zlatom v oblasti výkonových polovodičov2, pričom Infineon ponúka široké portfólio výrobkov založených na tejto technológii3.
Rozširovanie výroby SiC polovodičov
Infineon sa snaží zvýšiť svoju výrobnú kapacitu, aby uspokojil rastúci dopyt po SiC polovodičoch v automobilovom priemysle. Táto technológia prináša výhody v oblasti úspory energie, zmenšenia veľkosti zariadení a zlepšenia spoľahlivosti3. Spoločnosť sa môže pochváliť viac ako 20-ročnou históriou vývoja SiC technológie a je pripravená uspokojiť potrebu inteligentnejšieho a efektívnejšieho vytvárania, prenosu a spotreby energie3.
Automobilový priemysel a SiC technológia
Podľa TrendForce je trh s automobilovými SiC výkonovými komponentmi v súčasnosti ovládaný hlavnými európskymi a americkými IDM5. Kľúčoví dodávatelia zahŕňajú spoločnosti ako Infineon, ktorý ponúka široké portfólio výrobkov založených na SiC technológii3. Vývoj SiC polovodičov prispieva k ďalšiemu prenikaniu tejto technológie do silikónových výkonových zariadení pre elektrické pohony vozidiel6.
Konkurencia na trhu s SiC zariadeniami
Okrem Infineonu sa na trhu s SiC zariadeniami angažuje aj spoločnosť Wolfspeed, ktorá plánuje v Nemecku vybudovať najväčší 8-palcový závod na výrobu SiC zariadení na svete a jediný závod v Európe schopný vyrábať tieto zariadenia4. Tento krok môže mať vplyv na konkurencieschopnosť európskych spoločností v oblasti SiC technológie.
V súčasnosti sa Infineon sústredí na rozširovanie svojej výroby a posilnenie svojej pozície na trhu s automobilovými čipmi. S rastúcim dopytom po SiC polovodičoch v automobilovom priemysle a konkurenciou zo strany iných spoločností, ako je Wolfspeed, bude zaujímavé sledovať, ako sa trh s týmito technológiami bude vyvíjať v nasledujúcich rokoch.