Bugatti Bolide bez karosérie: Vrchol automobilovej nahoty

Bugatti Bolide bez karosérie: Vrchol automobilovej nahoty

Bugatti chce, aby ste vedeli, že Bolide nie je len obmedzený Chiron na okruhu, pretože talentovaní ľudia z Molsheimu vyvinuli nový monokok z uhlíkových vlákien1. Nie je len tuhší a silnejší, ale bol tiež vyvinutý tak, aby spĺňal predpisy LMH a LMDh pre vytrvalostné pretekárske automobily1. Boli potrebné ďalšie zmeny, aby sa prispôsobili rôznym požiadavkám na crash testy, ktoré musí pretekársky automobil spĺňať v porovnaní s modelom pre bežnú premávku1.

Nové obrázky odhalujú monokok

Nové obrázky Bolide ukazujú auto nahé v tom zmysle, že nemá karosérie, čím lepšie ukazuje monokok1. Vyzerá to priamo z filmu Mad Max a je impozantne pevný1. Aby získal schválenie FIA, musel Bugatti prejsť testom, ktorý zahŕňal aplikáciu zaťaženia 7,5 metrických ton (16 534 libier) na A-stĺpik bez prekročenia ohybu 50 milimetrov (1,97 palca) v bode, kde bolo zaťaženie aplikované1.

Obmedzená produkcia a dodanie zákazníkom

Bugatti Bolide je obmedzený na 40 kusov a prví zákazníci dostanú svoje autá v roku 20241. Tento model je už dávno vypredaný, čo svedčí o jeho exkluzivite a záujme zo strany nadšencov automobilov1.

Bugatti Bolide je naozaj jedinečným automobilom, ktorý dokáže zaujať aj bez svojej elegantnej karosérie z uhlíkových vlákien. Nové obrázky odhalujúce monokok ukazujú, že tento model je nielen krásny, ale aj technologicky pokročilý a pripravený na pretekárske okruhy. S obmedzenou produkciou a dodaním prvých kusov v roku 2024 sa stáva ešte exkluzívnejším a žiadanejším medzi milovníkmi rýchlych áut.