Aký je rozsah Dacia Spring?

Aký je rozsah Dacia Spring?

Dacia Spring je prvým elektrickým modelom automobilky Dacia, ktorý sa snaží demokratizovať nové auto a ponúka cenovo dostupné riešenie pre širokú škálu motoristov1. Tento model je ideálnym doplnkom rodiny Dacia vďaka svojmu 100% elektrickému motoru a kompaktnému štvormiestnemu dizajnu3. Dacia Spring využíva desaťročia skúseností skupiny Renault v oblasti elektrickej mobility, aby ponúkla najlacnejšie elektrické mestské auto na trhu3.

Technické špecifikácie a výkon

Dacia Spring je vybavená jednoduchým a spoľahlivým motorom s výkonom 33 kW (ekvivalent 44 koní), ktorý dokáže oživiť tento univerzálny a praktický mestský automobil, a to aj mimo mesta3. Vďaka svojim schopnostiam je tento model vhodný pre širokú škálu motoristov, ktorí budú môcť objaviť elektrickú jazdu za bezkonkurenčnú cenu: Dacia Spring je najlacnejšie elektrické mestské auto na trhu3.

Dacia Spring je vybavená batériou s kapacitou 26,8 kWh, ktorá umožňuje dojazd približne 225 km (140 míľ) podľa testovacieho cyklu WLTP4. V mestských centrách pri nízkej rýchlosti dopravy by mohol byť dojazd ešte výrazne vyšší4. Automobil je vybavený nabíjačkou s výkonom 6,6 kW, ktorá umožňuje nabíjanie z 0 na 100% za menej ako 5 hodín z domácej zásuvky s výkonom 7,4 kW4.

Dizajn a komfort

Dacia Spring je navrhnutá ako mestské crossover SUV5. Ponúka ekologickú jazdu za cenu dostupnú pre čo najviac Európanov5. Automobil disponuje širokou škálou funkcií, ktoré sa nachádzajú v moderných autách, vrátane zadnej kamery zobrazovanej na 7-palcovom dotykovom displeji, plných ovládačov klimatizácie a vykurovania a najnovších brzdových a bezpečnostných funkcií5.

Dacia Spring je malé auto, ktoré meria len 3,73 metra na dĺžku, 1,62 metra na šírku a 1,51 metra na výšku5. Stojí trochu vyššie ako väčšina áut určených pre mestá, Spring má off-road vzhľad5. Napriek tomu je to určite EV, ktoré je navrhnuté okolo mestského jazdenia5.

Záver

Dacia Spring je vynikajúcim príkladom toho, ako môže byť elektrická mobilita dostupná pre širokú verejnosť. Jej cenová dostupnosť, spoľahlivosť a praktickosť robia z nej ideálny vstupný model pre tých, ktorí sa chcú presunúť k elektrickej jazde. S jej kompaktnými rozmermi a výkonom je ideálna pre mestské prostredie, zatiaľ čo jej dostupnosť a nízke náklady na prevádzku robia z nej atraktívnu voľbu pre širokú škálu motoristov.